Działaj Lokalnie VIII 2014 – wnioski rekomendowane do dofinansowania

Dnia 30 czerwca 2014 odbyło się posiedzenie Komisji Grantowej w ramach konkursu Działaj lokalnie VIII 2014.

Decyzją Komisji 19 wniosków zostało rekomendowanych do dofinansowania na łączną kwotę 79 200 złotych!

Łącznie w ramach tegorocznej edycji konkursu Działaj Lokalnie wpłynęły 33 wnioski. Grupy aplikowały o ponad 175 000 złotych!

W pracach Komisji Grantowej uczestniczyły następujące osoby:

• Paulina Kremer – Fundacja Pokolenia
  • Joanna Marć – Bank Spółdzielczy w Tczewie
  • Magdalena Frost – Guz – Gmina Gniew (osoba wyłączona z oceny wniosków z Gminy Gniew!)
  • Ewa Bartczak – Gmina Subkowy (osoba wyłączona z oceny wniosków z Gminy Subkowy!)
  • Jolanta Kwiatkowska – Gmina Stegna (osoba wyłączona z oceny wniosków z Gminy Stegna!)
  • Karolina Iwaniak – Powiat Nowodworski (osoba wyłączona z oceny wniosków z Powiatu Nowodworskiego!)
  • Karolina Ressel – Lokalna Grupa Działania „Żuławy i Mierzeja” (osoba wyłączona z oceny wniosków z Powiatu Nowodworskiego!)
  • Agnieszka Czerwińska – Gmina Pelplin (osoba wyłączona z oceny wniosków z Gminy Pelplin!)
  • Artur Milarski – Przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Nowodworskiego (osoba wyłączona z oceny wniosków z Powiatu Nowodworskiego!)
  • Justyna Walas – Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim (osoba wyłączona z oceny wniosków z Powiatu Nowodworskiego!)
  • Artur Rajkowski – Animator Ośrodka Działaj Lokalnie (głos doradczy)

Decyzją Komisji Grantowej 19 wniosków zostało rekomendowanych do dofinansowania:

• „Między nami sąsiadami” grupy „Sąsiedzi” z Lubiszewa i Stanisławia (Gmina Tczew)
  • „Bezpiecznie na dwóch kółkach” Stowarzyszenia „Tczewska Inicjatywa Rowerowa” (Miasto Tczew)
  • „Budujemy mosty”  Stowarzyszenia „Gniewski Uniwersytet III Wieku” (Gmina Gniew)
  • „Klub młodego inżyniera”  Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „BARKA” (Gmina Gniew)
  • „Wehikuł 89” grupy Rada sołecka wsi Junoszyno (Gmina Stegna)
  • „Nowy Dwór Gdański – tajemnice miasta. Film dokumentalny poświęcony historii naszej małej ojczyzny”  Stowarzyszenia „Warszawska54.org” (Gmina Nowy Dwór Gdański)
  • „Razem Można Więcej”  grupy Rada sołecka wsi Tujsk (Gmina Stegna)
  • „W nas siła, w nas moc!” Stowarzyszenia „Pomoc za jeden uśmiech” (Gmina Subkowy)
  • „Bajkowy Świat” Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Szansę” Chełmek Osada (Gmina Stegna)
  • „Co w rodzinie to w gminie” Fundacji Jedynka Dzieciom (Gmina Pelplin)
  • „Wirtualna Izba Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo” Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Ostaszewo „NOWA GMINA” (Gmina Ostaszewo)
  • „Ars gratia artis – Sztuka dla sztuki” grupy „Activa Vita” (Gmina Gniew)
  • „Wiejsko_Zdrowo_Odlotowo” grupy Świetlica wiejska w Bronowie (Gmina Stegna)
  • „25 Sobków na 25 lat Wolności” grupy „Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK „Zaplątane Sznurówki” „ (Gmina Subkowy)
  • „Artystycznie i kreatywnie” grupy „Twórcze Babeczki” (Gmina Subkowy)
  • „Świętujemy Wolność” Stowarzyszenia „Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku” (Miasto Tczew)
  • „Halać grapy! – Integracja i aktywizacja kobiet, seniorów i dzieci z sołectwa Nowa Cerkiew” grupy Rada sołecka wsi Nowa Cerkiew (Gmina Morzeszczyn)
  • „Nasze wakacje dobrą” strawą” dla ciała i ducha” Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno (Gmina Pelplin)
  • „Muzyka drogą do wolności” grupy „Muzykanci” (Gmina Stegna)

Wnioski na liście rezerowej – dofinansowanie zależne od zgromadzonych środków:

• „Między nami – wolnymi kobietami” Stowarzyszenia Drewnica (Gmina Stegna)

Łączna wartość przyznanych dotacji to aż 79 200 złotych !

Partnerzy finansowi Programu Działaj Lokalnie VIII 2014:

• Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
    w imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Bank Spółdzielczy w Tczewie
  • Gmina Gniew
  • Gmina Miejska Tczew
  • Gmina Stegna
    w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  • Gmina Pelplin
  • Bank Spółdzielczy w Stegnie
  • Gmina Subkowy

Poysłodawcy projektów rekomendowanych do dofinansowania, zostaną o tym fakcie poinformowani telefonicznie oraz mailowo. Informacje zawierać będą proponowaną kwotę dotacji!

Do dnia 10 lipca 2014 opublikowana zostanie ostateczna lista dofinansowanych projektów!

Zespół Fundacji Pokolenia

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu:
Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja Pokolenia
Biuro: ul. Obronców Westerplatte 6, 83-110 Tczew
dzialajlokalnie @ fundacjapokolenia.pl
Osoba kontaktowa: Artur Rajkowski
Tel. kom. 791 939 395
Ten wpis został opublikowany w kategorii DL VIII 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.