Informacja o niewykorzystanych środkach z dotacji

Bardzo ważna informacja, dotyczącą dotacji w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” 2013 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia.

Fundacja Pokolenia rozwiązała dwie Umowy dotacji:
– nr 9/08/DL8-ODL/2013 ze Stowarzyszeniem Strefa Turystyczna Nogat na projekt „Trochę się zmęczymy, ale boisko i plac zabaw zrobimy” Rady sołeckiej wsi Wężowiec,
– nr 11/08/DL8-ODL/2013 ze Stowarzyszeniem Strefa Turystyczna Nogat na projekt „Mirówko – nowa atrakcja” Grupy „CREactive”.

Przyczyną rozwiązania Umów dotacji jest brak działań w celu realizacji wspomnianych projektów.

Zgodnie z §4 Umów dotacji w ramach Programu grantowego „Działaj lokalnie VIII” Fundacja Pokolenia jako grantodawca ma prawo żądać zwrotu dotacji.

W związku z powyższym informujemy, że obie dotacje zostały w całości zwrócone. Stanowi to łącznie kwotę 8300 złotych (środki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności).

Z kwoty tej 1500 zł zostało przeznaczone na dofinansowanie ostatniego projektu na liście – „Wakacje na wsi”  Kółka Rolniczego – Koła Gospodyń Wiejskich w Radostowie (Umowa dotacji nr 19/08/DL8-ODL/2013), któremu Komisja Grantowa 15 lipca 2013 przyznała całą pozostałą kwotę z alokacji na granty – niestety wówczas była to tylko połowa wnioskowanej kwoty dotacji. Po uwzględnieniu ostatnich wydarzeń Zarząd Fundacji Pokolenia zdecydował o zwiększeniu dofinansowania na projekt „Wakacje na wsi”, adekwatnie do działań z pierwotnego wniosku.

Pozostała kwota ze zwrotów dotacji, tj. 6800 złotych, zostanie przesunięta na przyszłoroczny konkurs Działaj Lokalnie, zwiększając alokację na granty.

 

W razie pytań i niejasności zachęcamy do kontaktu:
Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja Pokolenia
Biuro: ul. Kołłątaja 9, 83-110 Tczew
dzialajlokalnie @ fundacjapokolenia.pl
Osoba kontaktowa: Artur Rajkowski
Tel. kom. 791 939 395
Ten wpis został opublikowany w kategorii DL VIII 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.