To oni DZIAŁAJą LOKALNIE!

18 lipca 2014 w sali szkoleniowo-konferencyjnej Fundacji Pokolenia w Tczewie odbyło się spotkanie partnerów i grantobiorców tegorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie VIII.

Zebranych gości, wśród których obecni byli przedstawiciele samorządów, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i mediów, powitała Alicja Jabłonowska-Kortas, Członkini Zarządu Fundacji Pokolenia.

Po przywitaniu odbyła się krótka wideokonferencja z Joanną Lempart-Winnicką, kierowniczką programową Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która pogratulowała grantobiorcom cennych inicjatyw.

– 2 powiaty: tczewski i nowodworski, 60 dni; tyle trwał tegoroczny konkurs grantowy… – tymi słowami rozpoczęła się liczbowa charakterystyka Działaj Lokalnie 2014, zaprezentowana przez Artura Rajkowskiego, Animatora Ośrodka Działaj Lokalnie.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie umów dotacji organizacjom i grupom nieformalnym, których wnioski zostały dofinansowane.

Dotacje Działaj Lokalnie 2014 otrzymały następujące projekty:

1. „Między nami sąsiadami” grupy „Sąsiedzi” z Lubiszewa i Stanisławia (Gmina Tczew)
    kwota dofinansowania: 6 000 zł
  2. „Nowy Dwór Gdański – tajemnice miasta. Film dokumentalny poświęcony historii naszej małej ojczyzny”  Stowarzyszenia „Warszawska54.org” (Gmina Nowy Dwór Gdański)
    kwota dofinansowania: 3 360 zł
  3. „Budujemy mosty”  Stowarzyszenia „Gniewski Uniwersytet III Wieku” (Gmina Gniew)
    kwota dofinansowania: 5 300 zł
  4. „Klub młodego inżyniera”  Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „BARKA” (Gmina Gniew)
    kwota dofinansowania: 5 840 zł
  5. „Wehikuł 89” grupy Rada sołecka wsi Junoszyno (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 3 800 zł
  6. „Razem Można Więcej”  grupy Rada sołecka wsi Tujsk (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 4 000 zł
  7. „W nas siła, w nas moc!” Stowarzyszenia „Pomoc za jeden uśmiech” (Gmina Subkowy)
    kwota dofinansowania: 4 870 zł
  8. „Bajkowy Świat” Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Szansę” Chełmek Osada (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 4 500 zł
  9. „Co w rodzinie to w gminie” Fundacji Jedynka Dzieciom (Gmina Pelplin)
    kwota dofinansowania: 5 800 zł
  10. „Wiejsko_Zdrowo_Odlotowo” grupy Świetlica wiejska w Bronowie (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 5 600 zł
  11. „Ars gratia artis – Sztuka dla sztuki” grupy „Activa Vita” (Gmina Gniew)
    kwota dofinansowania: 5 290 zł
  12. „25 Sobków na 25 lat Wolności” grupy „Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK „Zaplątane Sznurówki” „ (Gmina Subkowy)
    kwota dofinansowania: 4 212 zł
  13. „Artystycznie i kreatywnie” grupy „Twórcze Babeczki” (Gmina Subkowy)
    kwota dofinansowania: 2 930 zł
  14. „Świętujemy Wolność” Stowarzyszenia „Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku” (Miasto Tczew)
    kwota dofinansowania: 1 800 zł
  15. „Między nami – wolnymi kobietami” Stowarzyszenia Drewnica (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 3 450 zł
  16. „Halać grapy! – Integracja i aktywizacja kobiet, seniorów i dzieci z sołectwa Nowa Cerkiew” grupy Rada sołecka wsi Nowa Cerkiew (Gmina Morzeszczyn)
    kwota dofinansowania: 3 000 zł
  17. „Muzyka drogą do wolności” grupy „Muzykanci” (Gmina Stegna)
    kwota dofinansowania: 3 498 zł

– Jestem pewna, że dzięki dzisiaj wręczonym dotacjom w waszych miejscowościach będą się dziać magiczne rzecy, o których będzie głośno – podsumowała Alicja Jabłonowska-Kortas.

Po części oficjalnej został wzniesiony toast oraz każdy z gości mógł się poczęstować specjalnym, biało-czerwonym „Tortem wolności”, przygotowanym przez grantobiorców z Gminy Stegna. Działaj Lokalnie wpisuje się w rocznicę historycznych wyborów z czerwca ’89, co też podkreśliła Joanna Lempart-Winnicka z PAFW podczas wideokonferencji. Tylko na terenie powiatów tczewskiego i nowodworskiego realizowanych będzie kilka projektów związnych ze świętowaniem wolności i czasem przemian zapoczątkowanych 25 lat temu.

Wysztkim grantobiorcom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Zespół Fundacji Pokolenia

________________________________________________

Partnerzy finansowi Programu Działaj Lokalnie VIII 2014:

• Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
    w imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Bank Spółdzielczy w Tczewie
  • Gmina Gniew
  • Gmina Miejska Tczew
  • Gmina Stegna
    w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  • Gmina Pelplin
  • Bank Spółdzielczy w Stegnie
  • Gmina Subkowy
Ten wpis został opublikowany w kategorii DL VIII 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.